Kursy dla pielęgniarek i szkolenia dla opiekunów medycznych

15-17.12.2018

Podnoszenie, przenoszenie i układanie pacjentów

Kurs oparty dedykowany dla wszystkich osób które w swojej karierze zawodowej borykają się z problemami podnoszenia, przenoszenia i układania (pozycjonowania chorych).

W cywilizowanych krajach na całym świecie są specjalne kierunki studiów nazwane Ergoterapią, osoby po tych szkołach to eksperci w zakresie podnoszenia, przenoszenia chorych. Na kursach specjalistycznych o rehabilitacji neurologicznej rozdziały te czasem noszą nazwę Handling, lecz tematyka ta tak ogromnie ważna nie tylko dla nas ale i naszych podopiecznych jest często spychana na margines systemu nauczania. Na uczelniach wyższych w zawodach takich jak fizjoterapia, pielęgniarstwo czy opiekunowie medyczni, tematy te są poruszane lakonicznie i przeważnie przez osoby nie mające doświadczenia klinicznego w tym zakresie.

Na kursie tym w ciągu tylko 3 dni dowiesz się jak przesunąć chorego i obrócić do innych niż leżenie na plecach pozycji, nie stresują swojego kręgosłupa ale i samego chorego. Techniki nauczane pochodzą głównie z konceptów używanych na całym świecie takich jak Stymulacja Bazalna, PNF, Bobath ale także te które mogłem nauczyć się od kolegów z za granicy oraz w trakcie pracy z chorymi na wózkach oddziałów intensywnej opieki medycznej, w pracy na basenie z głęboko niepełnosprawnymi, jako instruktor aktywnej rehabilitacji, stosując rehabilitacje w wodzie przez blisko 9 lat.

Czas trwania kursu: 3 dni
Data kursu: 15-17 grudnia 2018r.
Miejsce kursu: Opole
Cena: 600zł
Wielkość grup: 22 osoby

Grupa docelowa: Fizjoterapeuci. Pielęgniarki, Neurologopedzi, Opiekunowie medyczni, Opiekunowie faktyczni (brat, siostra, ojciec, matka… każda osoba która na o dzień chce pomagać lepiej, skuteczniej i z mniejszym nakładem siły fizycznej nie męcząc ani siebie ani chorego).

Jeśli jesteś z daleka a chcesz aby kurs został przeprowadzony w twojej placówce? Zadzwoń do nas zrobimy wszystko aby szkolenie zorganizować w miejscu twojej pracy!

Napisz do nas lub zadzwoń: 609649876

Prowadzący:

Dr Grzegorz Biliński, asystent kursów Stymulacji Bazlanej, specjalista fizjoterapii, nauczyciel akademicki od 2004 roku, instruktor Aktywnej Rehabilitacji, dyplomowany terapeuta takich koncepcji jak min.: PNF, Bobath, metoda Domana
Kurs odbywa się w języku niemieckim i tłumaczony jest na j. polski